Zeynep Kasap’ın Şiir Kitabı “Mut” Çıktı

Zeynep Kasap’ın Şiir Kitabı “Mut” Çıktı

Kirpi Edebiyat Dergisi editörlerinden Zeynep Kasap’ın şiir kitabı “Mut”,  Artshop Yayınlarından çıktı. Seksen sayfadan oluşan kitap, gündelik hayatın içinden gelen hüzün ve umut şiirlerinden oluşuyor. Kitabın tanıtım yazısında özetle, “Zeynep Kasap, hepimizin onlarca kez önünden geçip de görmediği küçük detayları oya gibi işlemiş. Okudukça yeni bir gözle bakmanın şaşkınlığını yaşayacaksınız” deniliyor.

Zeynep Kasap, yazma serüvenini ve duygularını şöyle anlattı: “Onsekiz yaşımdan beri yazıyorum. Beni mutlu eden bir şey bu. Kitap hiç aklımda olmamıştı. İlk niyetim öykü kitabıydı, şiir oldu. Ama güzel oldu, çocuklar gibi mutluyum. Çok sevdiğim, hep sevdiğim bir şeyi  dokunabilir kılıyorum bu kitapta. Kitaplarından söz ederken, ‘Çocuklarım’ diyenlere gülerdim. Şimdi, ilk doğum gibi hissediyorum. Şiir kitabım Mut’un çıkması için beni teşvik eden herkese teşekkür ediyorum.”

Zeynep Kasap bu arada, kitabında yer alan şiirlerinden birini paylaştı:

Balıkçı

Ruhuma açamadığım pencerelere inat,

Kapı çizdim tavanımın bir köşesine.
Bulutların arasında bulut bulmaktı tek istediğim,

Kapı aralığından sızana koşup geldi ışık arayan
Oltası elinde saatlerce bıkmadan bekleyecek kadar Balıkçı
Çok severmiş çayı.

On demlik demledim.

Gitti.

Yaşamını İstanbul/Kadıköy’de sürdüren Zeynep Kasap, 23 Ağustos 2020 günü Üsküdar’da, “Cumba’dan Kadınlar Kalemleriyle Doğuyor” başlıklı etkinlikte kitabını imzalayacak.

 

Haber: Ahmet Zeki Yeşil, İstanbul

  • admin

Zeynep Kasap’ın Şiir Kitabı “Mut” Çıktı (1 Yorum)

  1. Tebrik ederiz. Şiirin roman karşısında güdük kaldığı bu yüzyılda şiir yapıtlarının daha çok ön plana çıkarak mazideki şaşaalı günlerine kavuşması temennisiyle…

%d blogcu bunu beğendi: