YAZARLAR

Barış Erdoğan

Barış Erdoğan 1956 yılında Anamur’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini memleketinde tamamlayan şair; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesini ve Çapa Yüksek Öğretmen Okulunu bitirdi. Çeşitli okullarda ve dershanelerde edebiyat öğretmenliği yaparken bir yandan da hayatın fotoğrafını çekti, yağlı boya resimler yaptı. İlk şiirlerini, öykülerini, eleştirilerini ve aforizmalarını üniversite yıllarında (1978) arkadaşlarıyla çıkardığı “Sanatta Kalem” dergisinde yayımlandı. Milliyet Sanat’ın genç şairlere çağrısına “Özgeçmiş” şiiriyle cevap verdi. Yine 80’li yıllarda Oluşum dergisinde denemeler ve eleştiriler yazdı. Özşiir akımına bağlılığı şairin şiirlerini geç yayımlamasına neden oldu. Aldığı edebiyat ve şiir eğitiminin etkisiyle bazen klasik tarzda, bazen halk şiiri tarzında; ama en çok da İkinci Yeninin devamı olan serbest nazım tarzında şiirler yazdı. Şiirlerini Kuş Kıyamet (2011), Şiir Cin/ayetleri (2012), Simurgname (2013) ve Zeymuran (2014) isimli şiir kitaplarında topladı.

Şadan Gökovalı

Halikarnas Balıkçısı'nın manevi oğlu olarak eserlerini ölümünden sonra yayımlayan, tüm kitaplarına önsöz yazan, Balıkçı'nın manevi mirasını yaşatan kişi olarak tanınmıştır. Aynı zamanda Azra Erhat'ın da manevi oğludur. Turizm alanında Türkiye’de kültür turlarının başlatıcıları arasında yer alır. 1939'da Muğla'nın Gökova beldesinde doğdu. İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi. Turizm üzerine yüksek lisans ve doktora yaptı; İletişim Bilimleri dalında doçent oldu. TRT ve bazı yayın organlarında muhabir ve yapımcı olarak çalıştı. 1980’den sonra Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu ile Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1993’te Ege Üniversitesi Çeşme Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi ve idareci olarak hizmet vermeye başladı. Halen İzmir Yaşar Üniversitesinde öğretim üyeliği yapmaktadır. Çoğu Türkiye’nin turistik yerleri hakkında olmak üzere yirmiden fazla kitabı çeşitli dillerde yayımlandı.

Kaan Tanyeri

Kaan Tanyeri, 27 Mayıs 1991’de İzmir/Tire’de doğdu. 2005’te Manisa/Ahmetli Gazi İlköğretim Okulunu, 2009’da Manisa/Turgutlu Milli Piyango Anadolu Lisesini bitirdi. 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra İzmir/Kemalpaşa’ya Türkçe Öğretmeni olarak Atandı.. 2013’ten sonra Celal Bayar Üniversitesinde Yeni Türk Edebiyatı alanında Yüksek Lisans yaptı. Halen Uşak Üniversitesinde Doktoraya devam derken İzmir’in Kiraz ilçesinde Türkçe öğretmeni olarak çalışmaktadır.

Ahmet Zeki Yeşil

İzmir/Buca Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Yazmaya İzmir’de, öğrencilik yıllarında mizah öyküleri/yazılarıyla başladı. Ülkemizin çeşitli yörelerinde çalıştı. Halen Ankara’da yaşıyor. İstanbul, İzmir ve Eskişehir’deki bazı mizah gurupları içerisinde yer almaktadır. Mizah öykü/yazıları ve şiirleri dergilerde yayınlanmaktadır.

Cüneyt Tanyeri

Cüneyt Tanyeri 1965 yılında Denizli/Çivril'de dünyaya geldi. Tire Kahrat ilkokulu ve Gökçen Ortaokulunda ilköğrenimini tamamladı. Tire Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Lisesi ve KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Bingöl, Manisa ve İzmir'de edebiyat öğretmenliği yaptıktan sonra emekli oldu. Halen İzmir/Tire'de oturmakta olan Tanyeri Kasabadan Esinti dergisinin yazı işleri sorumlusudur.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.