Uluslararası “Sarıkamış” Konulu Şiir Yarışması

/ 8 Ağustos 2016 / 8 okunma / yorumsuz

Kayseri’deki Halk Ozanları Kültür Derneği ”Sarıkamış.” Konulu Şiir Yarışması düzenledi, Birinci gelen şiir sahibine 1.000 Lira Ödenecek.

Son katılım tarihi: 20 Ekim 2016 Perşembe

ŞARTNAME

KONUSU : Uluslararası “SARIKAMIŞ” konulu şiir yarışması
TÜRÜ : Şiir Yarışması
KAPSAM : Yarışmaya uluslararası herkes başvurabilir.
YERİ : Halk Ozanları Kültür Derneği – KAYSERİ

KATILIM ŞARTLARI:
İnternet üzerinden yapılacak yarışmamıza Derneğimiz WEB sayfamız ‘’www.kayserihalkozanlari.org.tr’’dir. WEB sitemiz ana sayfa,üst sağ köşede ki ŞİİR YARIŞMASI Yazılan kutu kullanılarak sayfamız açılacaktır.Gerekli yerler düzgünce doldurulacak

Yarışmaya katılacak Şiirlerin, daha önce hiç bir yarışmaya katılmamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.

1-Her yarışmacı, yarışmaya bir şiirle katılabilir. Biçim yönünden herhangi bir sınırlama yoktur.

2-Şiirler en fazla 8(sekiz) dörtlük olacaktır. Serbest vezin şiirler 32 mısra ’ yı geçmeyecek.

3-Posta ile katılacakların ; Yarışmaya rumuz ile katılacaktır. Rumuz şiirin ilk sayfasında sol üst köşeye yazılacaktır. Yarışmacının, Adı Soyadı düzgün yazılacak. T.C. kimlik no ve adres bilgileri, telefonu, e-posta adresi üzerine rumuz yazılmış küçük bir zarfa konulmalı. Bu zarf ve eserin 11(onbir) adet kopyası bir başka zarfa konularak yarışmaya müracaat edilmeli. (JÜRİYE GÖRE SAYI VERİLECEK)

4-Şiirler bilgisayarla word formatında A4 kağıda, Times New Roman yazı tipi ile 12 punto’yla ya da okunaklı el yazısı ile A4 kağıdına yazılmış olmalıdır.

5-Yarışmaya katılan şiirler eser sahibine geri verilmeyecektir. Eserlerden uygun görülenler telif hakkı izne gerek kalmaksızın, istendiği takdirde derneğimiz tarafından Antoloji yapılacaktır.

6-Yarışamaya katılan eserler üzerinde seçici kurul tarafından dil bilgisine ilişkin düzenleme yapılabilir.

7-Yarışmaya şiir gönderen şairler bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.