Türkiye’nin Üçüncü Oyun Kitaplığı Şişli’de Açıldı

/ 7 Aralık 2016 / 48 okunma / yorumsuz

Şişli Belediyesi tarafından çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve okul öncesi ile okul sonrası eğitime katkıda bulunmak amacıyla “Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı” açıldı. 

Şişli Belediyesi, çocukların kitap okuma alışkanlıklarını geliştirecek yeni ve farklı bir projeyi hayata geçirdi. Açılışını yaptığı Feriköy Sosyal Tesisi bünyesinde yer alan Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı ile özellikle okul öncesi çocukların sosyalleşerek, deneyerek, gözlemleyerek, hissederek ve keşfederek öğrenmeleri; küçük yaşta okuma kültürünü kazanmaları hedefleniyor. Kütüphanede çocuklara yönelik, gönüllü veliler tarafından düzenli kitap okuma saatlerinin yanı sıra, çocuklarla birlikte hayal kurma, deney yapma gibi çeşitli aktiviteler de yer alacak. Ayrıca oyuncaklar, oyun köşeleri, un ve su gibi yenilenebilir malzemelerden oyun hamuru gibi çeşitli aktivitelerin de yapılabileceği bir alan mevcut. Ayrıca Şişli Belediyesi’nin uzman psikologları ailelere çocuk gelişimi ve psikolojisi, çocuk bakımı gibi konularda seminerler verecekler.

Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı bünyesinde barındıran Feriköy Sosyal Tesisleri’nin açılışında konuşma yapan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, çocukların eğitiminin öncelikleri olduğunu vurgulayarak ve böylesi başarılı bir projenin üçüncü ayağını Şişli’ye kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Feriköy Sosyal Tesisi bünyesinde Çocuk Kitaplığı’nın yanı sıra yaşlıların hizmetinde olacak Emekliler Evi ile kadınların mesleki eğitim alabilecekleri toplum merkezi de bulunuyor.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.