Turgutlulu Akademisyen Prof. Dr. Cüneyt HOŞCOŞKUN Ege Üniversitesi Rektörü Oldu

/ 13 Ağustos 2016 / 10 okunma / yorumsuz

Prof.Dr. Cüneyt HOŞCOSKUN; 1979 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp Eğitimini tamamlayarak Tıp Doktoru ünvanını aldı. 1987 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Cerrahi ihtisasını başarıyla tamamlayan HOŞCOŞKUN, 1985-1992 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalında üst uzmanlık eğitimini de tamamlamıştır.

Prof.Dr. Cüneyt HOŞCOŞKUN, 1991 yılında Genel Cerrahi Anabilim Dalında Doçent ünvanını almiştir. HOŞCOŞKUN , 2003 yılında profesörlüğe yükseltilmiştir.

Dr. HOŞCOŞKUN, 1987 yılında İzmir’de ve Ege Üniversitesinde ilk organ naklini gerçekleştirmiştir. T.C. Sağlık Bakanlığı Organ Nakli Ulusal Koordinasyon Sisteminin oluşturulmasında ve Organ Nakli Ulusal Koordinasyon Kurulunda seçilmiş kurucu başkan olarak görev yapmıştır.

Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği kurucu üyesi olan Prof. Dr. Cüneyt HOŞCOŞKUN aynı zamanda Türk Tabibler Birliği, Ulusal Cerrahi Derneği, Türk Nefroloji Derneği ve Türk Hepato Pankreato Bilier Cerrahi Derneği üyesidir. Ulusal ve Uluslararası dergilerde yayınlanan makaleleri, kongre bildirileri ve konuşmaları gibi çok sayıda akademik aktiviteleri bulunmaktadır.

Ege Üniversitesi Rektör Adaylarını belirleme seçiminde aday olan Prof. Dr. Cüneyt HOŞCOŞKUN halen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında ve Ege Üniversitesi Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezinde görevine devam etmektedir. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.