Turgutlu Belediyesi İzmir Fuarı’nde yer aldı

/ 27 Ağustos 2016 / 13 okunma / yorumsuz

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa’nın bu yıl onur konuğu olduğu 85’inci İzmir Enternasyonal Fuarı’na katıldı. Manisa’ya ayrılan bölümde yer alarak, ziyaretçilere çekirdeksiz üzüm ikramında bulunduklarını belirten Başkan Şirin, “Binlerce ziyaretçinin yer aldığı fuarda ilçemizi de tanıtmanın gayretinde olduk. Köklü geçmişe sahip fuarın, ilimizin ve ilçemizin tanıtımına katkı sağladığına şüphemiz yok. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Bu yıl 85. kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın onur konuğu il olan Manisa, ilçeleriyle birlikte fark oluşturmaya devam ederken, Turgutlu da Turgutlu Belediyesi’nce tanıtıldı. İzmir Basmane girişi 1-A Hol’de yer alan Manisa standında kurulan Turgutlu Belediyesi standında ziyaretçilere yaş ve kuru üzüm ikramında bulunuldu.

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, fuarın resmi açılış töreninin ardından protokol ile birlikte gezdiği standların sonrasında, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk ile birlikte de ilçe standlarını ziyaret etti. Hatıra fotoğraflarının çekildiği ziyaretlerde ikramlardan tadıldı, müzikli dans gösterileri izlendi. Turgutlu’nun, Manisa’nın 17 ilçesi arasında İzmir’e en yakın ilçe olma özelliğini vurgulayan Başkan Şirin, “Manisa olarak ülkemizin en köklü geçmişe sahip fuarlarından birinde yer almanın mutluluğunu yaşadık. İZFAŞ’tan alınan bilgiye göre ilk günde 20 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan Manisa standında Turgutlumuz’un da adının daha geniş kitlelere duyurulmasına gayret ettik. Yaş ve kurum üzüm ikramlarımızla ağızlarını tatlandırdığımız çeşitli ilçe ve illerden gelen konuklarımıza Turgutlumuz’u anlattık. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve ekibine, fuara damga vurduğumuza inandığımız ilçe belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.