SONBAHARDA CAZ

/ 17 Ağustos 2016 / 37 views / yorumsuz

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, bu yıl 26. yaşını kutluyor. 12-23 ekim 2016 tarihleri arasında dört farklı mekânda gerçekleşecek festival dünyaca ünlü müzisyenleri ağırlıyor.

Geçmişten günümüze Cecil Taylor, Archie Shepp, McCoy Tyner, Pharoah Sanders, Jimmy Smith, Enrico Rava, John Scofield & Joe Lovano, Manu Katché, David Sanborn gibi caz dünyasının saygın isimlerini Türk izleyicisi ile buluşturan festival, 26. yılında da birbirinden özel performanslara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 26. Akbank Caz Festivali’nin bu seneki yıldız isimleri arasında Ron Carter “Golden Striker Trio” ve Imany yer alıyor.

26. Akbank Caz Festivali, 20 Ekim Perşembe günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Drama Sahnesi’nde Ron Carter “Golden Striker Trio”‘yu ağırlayacak. Caz dünyasının efsane müzisyenleri arasında gösterilen ve 2500’e yakın albümde yer alarak cazın en üretken müzisyenlerinden biri olan, iki Grammy Ödülü sahibi Carter, uzun süredir beraber çalıştığı grubu Ron Carter “Golden Striker Trio”‘yla festivali onurlandıracak.

26. Akbank Caz Festivali’nin bir diğer konuğu ise günümüz soul müziğine zenginlik katan Imany. İdolleri Billie Holiday, Nina Simone ve Tracy Chapman gibi caz, soul ve folk müzikten beslenen Imany, 21 Ekim Cuma akşamı Volkswagen Arena’da gerçekleşecek konserde caz tutkunlarıyla buluşacak. Festivalin diğer misafirleri “Fatih Erkoç True Love”, “Ferit Odman-Dameronia with Strings feat. Terell Stafford”, “Tony Allen-Tribute to Art Blakey” ve “Tuluğ Tırpan, Okay Temiz-Juan Garcia Herreros Project”

Axess ve Wings kart sahiplerine festival biletlerinde %10 indirim uygulanıyor. Biletler biletix!

Kaynak: BKS

admin

Cüneyt Tanyeri

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.