Salih Gözek: “Ben Bir Göç Şairiyim”

/ 15 Ağustos 2018 / 213 kez okunmuştur / yorumsuz
Salih Gözek: “Ben Bir Göç Şairiyim”

Tireli Şair Salih Gözek Kuşadası Fatma Özel Arabul Kültür Merkezi (Kuakmer)de bir söyleşi gerçekleştirdi. Zerrin Boratav’ın modaratörlüğünü yaptığı söyleşide Gözek, şiir yazmaya nasıl ve ne zaman başladığını, şiir anlayışının ne olduğunu anlattı

Söyleşiye Kuşadası Kültür Müdürü Mesut Kara, Esinti dergisi genel yayın yönetmeni Kaan Tanyeri, yazı işleri sorumlusu Cüneyt Tanyeri, Tireli yazarlar İsmet Çallıbay ve Mehmet Erdoğan, Tmolos dergisi sahibi Ömer Akşahan ve çok sayıda konuk katıldı.

Son derce samimi bir ortamda geçen söyleşide Gözek, “Şiir geç başladığını, aslen Üsküpten gelmeleri ve sağlık memuru olarak çalıştığı dönemde çok yer değiştirmeleri nedeniyle “Göç” duygusunun ağır bastığını  söyledi. Ayrıca Şiirlerinde geçen “Mihri” sözcüğünün güneş, “Mira” sözcüğünün de barış anlamına geldiğini dile getirdi. Salih Gözek, “Şiirlerimde bireysellik ön plandadır ama toplumdan da kopuk değilim, şiirlerim aynı zamanda bir isyanı dile geririyor. İmge kullanıyorum ama şiirimin imgelerle de boğulmasını istemiyorum.” dedi.

Gözek, hazırda beş dosyasının bulunduğunu ve bu dosyalardan ikisini yarışmalara gönderdiğini söyledi.

Söyleşi karşılıklı sohbetin ardından çekilen toplu fotoğraf ve şairin kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

admin

Cüneyt Tanyeri

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.