Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Doğan Hızlan’a

/ 16 Aralık 2016 / 44 okunma / yorumsuz

MERSİN Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından verilen Edebiyat Ödülü’nün 10’uncusu eleştirmen Doğan Hızlan’a verilecek.

Geçtiğimiz aylarda toplanan Mersin Kenti Edebiyat Ödülü jürisinin eleştirmen, yazar Doğan Hızlan’ı layık gördüğü ödül töreni 16 Aralık Cuma günü 18.00’de MTSO Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Yazarlar ve eleştirmenlerle kent yönetiminin hazır bulunacağı etkinlikte Hızlan ödülünü alacak.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, Hızlan’ın ödülü kabul etmesinin Mersin için bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, “Sayın Hızlan, edebiyat dünyamız ile okur arasında köprü görevi gören, eleştiri ve değerlendirmeleri ile düşünce dünyamızda yeni ufuklar açan, eserlere farklı bir gözle bakmamızı sağlayan üslubuyla edebiyatı bizlere sevdiren yapıcı bir kişi olmuştur. Onun umut kırmak yerine umut veren, yıkmak yerine yapan, cesaret kırmak yerine cesaret veren yazıları ve yorumları Türk edebiyatının yükselişinin ve düşünce hayatımızın zenginleşmesinin itici gücü olmuştur” dedi.

Aşut, Hızlan’ın özellikle Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün ülke çapında duyurulması ve bir marka haline gelmesinde büyük katkısı olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.