Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü Şeref Bilsel’in

/ 13 Ağustos 2016 / 17 okunma / yorumsuz

Deneme, tiyatro, roman ve şiir dallarında özgün ürünlerin yaratıcısı ‘Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü’ne layık görülen eser belli oldu…

Şair ve yazar Şeref Bilsel’in sahip olduğu ödül, 27 Ağustos 2016 günü Ören’de düzenlenecek etkinlikte Bilsel’e takdim edilecek.

Her yıl farklı dallarda düzenlenecek olan ‘Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü’ yarışmasında bu sene ‘Deneme’ türünde ödül verildi.

melih-cevdet-anday-edebiyat-odulu-seref-bilsel-in-173013-1.Orhan Alkaya, Enver Aysever, Cem Erciyes, Ioanna Kuçuradi, Eren Aysan, Ahmet Say’ın ve Ali Sirmen’in katılımıyla, 1 Ağustos 2016 günü Ioanna Kuçuradi’nin başkanlığında toplanan ‘Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü’ seçici kurulu, bu yıl ‘Deneme’ türüne verilen ödüle, “yapıtındaki dil inceliği, konusunu ele alışındaki tutarlılık, deneme türüne uygun biçem özgünlüğü” göz önünde bulundurularak, ‘Yalnız Şiir’ adlı kitabıyla Şeref Bilsel oybirliğiyle ödülü almaya hak kazandı.

Seçici kurul, Ömer Faruk’un ‘Yarabıçak’ adlı yapıtını, ödül yönetmeliğine uygun tarihte yayınlanmadığı için değerlendirme dışı bırakmış, ancak kitabın Melih Cevdet Anday üzerine özgün bir kimlik taşımasından dolayı Ömer Faruk’a bir “teşekkür belgesi” sunulmasını uygun gördü.

Melih Cevdet Anday’ın ürün verdiği türlerde değişerek her yıl yinelenecek olan ödül, 2017 yılında “Tiyatro Oyunu” dalında verilecek. Bu ödülün seçici kuruluna Prof. Dr. Ayşegül Yüksel de davet edildi.

‘Kötü ve metalik şiir döneminden geçiyoruz!’ ‘Kötü ve metalik şiir döneminden geçiyoruz!’
27 – 28 Ağustos 2016 tarihlerinde Ören’de…

Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü, 27 – 28 Ağustos 2016 tarihlerinde Ören’de düzenlenecek etkinlikte verilecek. Etkinlikte konser, ödül töreni ve bir de gösteri yer alacak.

27 Ağustos 2016 Cumartesi günü Makbule Kaya konseriyle başlayacak olan etkinliğin birinci günü ödül töreniyle tamamlanacak. Etkinlik, 28 Ağustos 2016 Pazar günü ise Enver Aysever ile ‘Aykırı Kumpanya’ adlı gösterisiyle sona erecek.

Kaynak: birgün.net

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.