Uzanan Dost Elleri İlk Haftada Rafları Doldurdu

/ 18 Ağustos 2016 / 9 okunma / yorumsuz

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’in Turgutlu halkına verdiği sözlerden biri olarak hayata geçirilen Dost Eli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezi, hizmete girdiği ilk haftasında yoğun ilgi gördü. Yardımda bulunmak isteyen hayırseverlerin akın ettiği merkezdeki raflar dolarken, maddi durumu yetersiz vatandaşlar da ücretsiz olarak faydalandıkları merkezden ihtiyaç duyduklarını almaya başladı.

Önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Turgutlu Belediyesi, Dost Eli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezi ile hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi görmeye başladı. Giyilebilir durumdaki kıyafet, ayakkabı, çanta, çocuk giysisi ve oyuncak gibi malzemeleri değerlendirmek isteyen vatandaşlar merkeze akın ederek bağışta bulundu. Merkeze teslim edilen malzemeler görevliler tarafından ayrıştırılıp temizlenerek raflardaki yerini aldı. Diğer yandan ihtiyaç sahipleri de ücretsiz olarak faydalandıkları merkezden ihtiyaç duyduklarını almaya başladı.

“Teşekkürler Turgutlu”

Hiç kullanılmamış ya da kullanılabilir ikinci el eşyaların yer aldığı ve hayırseverlerin özverileriyle sürdürülen merkezin ilk haftasında gördüğü yoğun ilginin kendileri adına memnun edici bir gelişme olduğunu ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de yardımda bulunan tüm Turgutlu halkına teşekkür ederek, “Turgutlu halkına verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin yanı sıra bu projenin halkımız nezdinde ilgi görmesinin memnuniyetini yaşıyoruz. Hep dedik “Turgutlu’da aç, açıkta olan insan olmasın” Merkezimizden faydalanan maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımızın da başta kıyafet olmak üzere tüm malzemeleri iyi günlerde kullanmalarını diliyorum. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma ve desteklerini esirgemeyen halkımıza teşekkür ediyorum. Turgutlu’muz için hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. İstiklal Mahallesi’nde yer alan Dost Eli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezi, haftanın 5 günü mesai saatlerinde ve Cumartesi günleri 12:30’a kadar hem kıyafet vermek isteyenlere hem de ihtiyaç sahiplerine hizmet veriyor.

İletişim: Turan Mahallesi Yedieylül Yolu No: 23
Santral: 0236 313 27 27 – Basın ve Halkla İlişkiler Birimi : 0236 312 87 70

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.