Çocuk Filmleri Festivali Eskişehir’de başladı

/ 29 Kasım 2016 / 46 okunma / yorumsuz

Eskişehir’de Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ile Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) Vakfı’nın işbirliğiyle  düzenlenen 13. Çocuk Filmleri Festivali başladı.

Türkiye’de ilk defa bir uluslararası animasyon filminin görme ve işitme engelliler için sesli betimlemeli olarak gösterildiği açılış törenine Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz ile çok sayıda davetli katıldı. Törende aynı zamanda işaret diliyle anlatıldı.

Eskişehir’de 29 Ekim-2 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenen dünyada ödül almış animasyon filmlerin ücretsiz gösteriminin yanı sıra, hikaye anlatımı ve animasyon atölyelerinin de gerçekleşeceği 13’üncü Çocuk Filmleri Festivali’nde Toronto Uluslararası Film Festivali 2015’te En İyi Kısa Animasyon Ödülü’nü kazanan ‘Deniz Tutkusu’ adlı film gösterildi.

13’üncü Çocuk Filmleri Festivali’nde dünya çapında ödülller almış toplam 30 film Eskişehirli çocuk izleyicilerle buluşacak. Her gün ücretsiz olarak gösterilecek olan animasyon filmleri, ‘Masalcı Abla’ Fulya Aksular tarafından seslendirilecek.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.