A. Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması

/ 21 Ekim 2018 / 46 kez okunmuştur / yorumsuz

Antalya Kepez Belediyesi Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması Son Başvuru Tarihi 5 Nisan 2019. Yarışmaya Yurt İçi ve Yurt Dışından herkes katılabilir.

Yarışma Türü: Masal

Yarışma Konusu: “Çocuk, Doğa Ve Hayvan”

Ödülün Kapsamı: Türk edebiyatına ve Türk kültürüne hizmet etmek amacıyla belirlenen konu kapsamında yaş sınırı olmaksızın her kesimin katılabileceği “masal” türünde taslak olarak yazılacak eserleri kapsamaktadır. Dereceye giren eserleri açıklanması ve ödül töreni 13-17 mayıs 2019’dur.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası, Plaket, Katılım Belgesi.
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası, Plaket, Katılım Belgesi
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası, Plaket, Katılım Belgesi
Teşvik Ödülü 2 Bin Türk Lirası, Plaket, Katılım Belgesi

Yarışmaya Katılım Ve İletişim Adresi
Kepez Belediyesi Erdem Beyazıt Kültür Merkezi
Yeni Emek Mahallesi Sakarya Bulvarı No: 233 Kepez Antalya
Telefon: 0 242 325 60 60 – 0 242 325 73 74

Kepez Belediyesi Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması Katılım Koşulları

* Yarışmaya katılacak eserler masal türünde olup, konusu “çocuk, doğa ve hayvan” dır.

* Yarışmaya katılacak eserler, başlangıç, geçiş ve bitiş tekerlemeleri; 3,7, 40 gibi sayısal ifadeler bakımından, masal türünün şekilsel özelliklerini mutlaka taşımalıdır.

* Yarışmaya katılacak eserlerde türk kültüründe yer alan masal motifleri, masal unsurları ve masal kahramanlarının (akıllı, fedakar, kurnaz, zeki) kullanılması tercih edilmelidir.

* Yarışmaya katılacak eserler nesir şeklinde yazılmalıdır.

* Yarışmaya katılacak eserlerde dil olarak anadolu ağızlarından kelimeler kullanılabilir. Ancak fiil çekimlerinde ise standart türkiye türkçesi kullanılmalıdır. (geliyoh/geliye yerine geliyoruz/geliyor gibi).

* Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gereklidir.

* Yarışmaya yurt içi ve dışından herkes katılabilir.

* Başvurular şahsen ya da posta ile yapılacaktır.

* Katılımcılar yarışmaya masal dalında tek eserle katılabilir.

* Yarışmaya gönderilecek eserlerin üzerinde, 18 yaş üstü katılımcılar için sadece rumuz bulunacaktır; rumuz dışında yarışmacının kimliğini belirten herhangi bir işaret bulunması halinde eser yarışma dışı bırakılacaktır.

* 18 yaş altı yarışmacılar, hikayenin son sayfasına kendi adı soyadı, okul adresi, veli adı soyadı, veli telefon numarası, varsa e-posta adresi eklemelidir. (kişinin açık rızası olmak kaydı ile)

* 18 yaş üstü yarışmacılar, kimliğini, açık adresini ve biyografisi ile birlikte 1 adet fotoğrafını ayrı bir zarfa koyarak üzerine sadece rumuzunu yazıp, eserin yer aldığı zarfa koyacaktır.

* Eserlerin metin uzunluğu 3-10 sayfa ile sınırlandırılmış olup, A4 kağıdına 12 punto times new roman karakteri ile yazılacak ve 6 nüsha olarak gönderilecektir. Ayrıca daha sonra dereceye giren eserler kitaplaştırılacağı için eserlerin koyulduğu zarfın word formatında hazırlanmış dosya, cd’ye yüklenmiş olarak da gönderilecektir.

* Yarışmaya gönderilen masalların telif hakkı eser sahibine ait olup, yarışmaya katılımla birlikte Kepez Belediyesi yayma, yayımlama, işleme vb. hakkına sahip olacaktır.

Yarışma jürisinde görev alanların yakınları yarışmaya katılamazlar.

Yarışma şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.

admin

Cüneyt Tanyeri

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.