9. Kocaeli Kitap Fuarı

/ 12 Mayıs 2017 / 52 okunma / yorumsuz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 9. Kocaeli Kitap Fuarı kapsamında İzmit’te asırlık çınar ağaçlarının dallarına 3 bin 500 kitap asıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince 13-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 9. Kocaeli Kitap Fuarı öncesi her yıl olduğu gibi bu yıl da fuar öncesi İzmit Yürüyüş Yolu’nda bulunan asırlık çınar ağaçlarının dallarına kitaplar asıldı.

İtfaiye ekipleri gece boyunca poşetlerde bulunan 3 bin 500 kitabı tek tek iplerle çınar ağaçlarının dallarına astı. Zabıta ekipleri ise kitapların etkinlik öncesinde toplanmaması için nöbet tuttu.

Kitapların toplanılması için izin verilmesiyle birlikte alanda bulunanlar, ağaçlarda asılı olan 3 bin 500 kitabı kısa sürede topladı. Bazı kişiler kitaplardan alabilmek için ağaçlara tırmandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu şöyle dedi: “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak 9. defa kitap fuarımızı düzenliyoruz. Kitap fuarımıza ilgi çok büyük. Bundan dolayı biz de çok çok mutluyuz. İnsanların kitaba ilgisi her geçen gün artıyor. Şahsen bu beni büyük ölçüde ümitlendiriyor. Kitapsız bir medeniyet düşünülemiyor. Kitapsız bir hayat düşünmek mümkün değil. Kitap medeniyet demek, ışık demek, bilgi demek. Onun için 9. defa açacağımız kitap fuarımızın tüm Kocaeli’mize ışık, bilgi, huzur ve pek çok insanın mutluluğuna vesile olacağına gönülden inanmak istiyorum”

(Kocaeli/DHA)

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.