9. KADIKÖY KİTAP GÜNLERİ

/ 2 Haziran 2017 / 57 okunma / yorumsuz

9. KADIKÖY KİTAP GÜNLERİ, 3-11 HAZİRAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK. DOKUZ GÜN SÜRECEK ETKİNLİĞE BU YIL 200’E YAKIN YAYINEVİ KATILIYOR.

Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği 9. Kadıköy Kitap Günleri, 3-11 Haziran günlerinde gerçekleştirilecek. Geçen yıl ilk kez tarihi Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen ve 100 bin okurun ziyaret ettiği Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri, bu yıl yine aynı yerde yapılacak. Dokuz gün sürecek 9. Kitap Günleri’ne bu yıl 200’e yakın yayınevi katılıyor. Çağdaş Türk edebiyatının önemli isimlerinden Füruzan, bu yılki Kitap Günleri’nin Onur Konuğu olacak. “Parasız Yatılı” ile Türkiye edebiyatına büyük katkı sağlamış olan Füruzan, açılış günü imza standında okurlarıyla buluşacak.

835 imza günü ve 86 söyleşi düzenlenecek
Kitap Günleri’nde bu yıl 835 sanatçı ve yazarın imza günü yapacağı etkinlikte 86 söyleşi yapılacak. Aralarında İrfan Değirmenci, Murathan Mungan, Ahmet Ümit, Haydar Ergülen, Enis Batur, Yekta Kopan, Ercan Kesal, Hüsnü Mahalli, İbrahim Kaboğlu, Fatih Portakal, İhsan Eliaçık, İoanna Kuçuradi, Sevin Okyay, Özgür Mumcu, Ataol Behramoğlu, Mert Fırat, Sunay Akın gibi pek çok yazar, şair, gazeteci, oyuncu, bilim insanı ve felsefeci İstanbullularla buluşacak. Kitap Günlerinde 25. yılını kutlayan Leman dergisinin de yazar ve çizerleri atölye ve söyleşilerle fuarda yer alacak.

Çocuklara yaratıcı ve eğlenceli aktiviteler
Kitap Günleri boyunca, çocuk ziyaretçilerin faydalı ve eğlenceli vakit geçirebileceği pek çok atölye de düzenlenecek. Felsefe, origami, karikatür, yaratıcı yazarlık, dedektiflik, hikâye yazma, portre çizim ve masal terapisi atölyeleri düzenlenecek. Kitap Günleri, Kısa Film Kolektifi’nin film gösterimlerine ve söyleşilerine de ev sahipliği yapacak. “Tarihin Rayları Üzerinde”, “In Out”, “The Train” filmlerinin gösterimlerinin yanı sıra, “In Out” gösteriminin ardından yönetmen Zeynep Merve Uygun ile bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.